Krabbé a De Bankolé, padouši z bondovek přijeli na Febiofest 2015

febiofest_2015_plakatVzácní hosté se na pražský Febiofest rádi vracejí.

 

febiofest_2015_prelud_obr_02Špatní chlapci vždy měli v našich srdcích zvláštní místo. Obzvláště, jsou-li to charismatičtí muži. Loni si Kristiána za přínos světové kinematografii odnesl Isaach De Bankolé, rodák z Pobřeží Slonoviny, kterého jsme mohli obdivovat například v Casinu Royale či Skafandr a motýl. Letos přijíždí do Prahy znovu, tentokrát proto, aby spolu s tvůrčím týmem představil na MFF Praha – Febiofest western Přelud, který vznikl ve slovensko-maďarské koprodukci. Režisér snímku Szabolcs Hajdu odpovídal mimo jiné i na otázku týkající se obtížnosti koordinace mezinárodního štábu a herců, kteří mluvili různými jazyky. Zda měl u sebe neustále překladatele do všech jazyku a jak vlastně natáčení febiofest_2015_prelud_obr_01probíhalo. „Ne, není to těžké. Vlastně snadnější, protože prochází pouze ta podstata. Nikdo nemluví o hloupostech, o nepodstatných věcech. Vidím, že ke mě přichází herec a chce mi něco říct a hledá slova, ale nakonec zjistí, že to vlastně nebylo důležité. Že mi nic nechce. Já jdu také k němu, chci mu něco říct, dívám se mu do očí a on mi řekne, že už tomu rozumí. Když se jeden na druhého soustředíme, tak si budeme rozumět ze základních gest a pohledů i bez těch slov“, prozradil Hajdu.  De Bankolé dodal: „Když jsme spolu začali spolupracovat, tak první setkání se Szabolcsem bylo přes tlumočníka. Já jsem mluvil anglicky, jemu to překládali do maďarštiny a najednou mu vidím na očích, že ten překlad je úplně vedle. Takže přivedli jiného tlumočníka a takto jsme se ke společné komunikaci společně klopotně dopracovávali. Když jsme každé ráno probírali scénu, kterou budeme natáčet, zjistili jsme, že nejlepšího výsledku docílíme tichem a mlčením. Viděl jsem, jak se tváří, jak se na mě dívá. Natáčet film je jako zamilovávat se, tam také nepotřebujete slova.“

febiofest_2015_krabbe_obr_01O pár hodin později se hrdinou stal padouch z bondovky Dech života, Jeroen Krabbé. Tento šarmantní sedmdesátník přijel do Prahy nejen kvůli životopisnému dramatu Albert Schweitzer, kde ztvárnil hlavní roli, ale zejména proto, že získal prestižní ocenění febiofest_2015_krabbe_obr_02Kristiána za přínos světové kinematografii. Při předání sošky herec prohlásil: „Je to krásná cena. Děkuji vám. Jsem opravdu poctěn, viděl jsem, kdo toto ocenění získal přede mnou a jsou to lidé, které obdivuji. Cítím velkou pokoru, že jsem v jejich společnosti.“ Navíc se přiznal, že miluje Prahu a poprvé tu byl v roce 1962. Dokonce zde natočil i tři filmy, mezi které patří například drama Kafka řežiséra Stevena Soderbergha a televizní film pro HBO Mladý Indiana Jones: Nový vítr.

Jak to na předávání Kristiána a tiskové konferenci vypadalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na našem oficiálním Facebook profilu.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací